Πάτησε… γκάζι στο β΄ μέρος ο Παναιγιάλειος

Ο Παναιγιάλειος μπορεί να τα βρήκε “σκούρα” για περίπου 55 λεπτά, αλλά τελικά επικράτησε με 3-0 του Ηρακλή Πατρών στο δημοτικό στάδιο Αιγίου και ξεκινήσε ιδανικά στο πρωτάθλημα.

Παρακολουθήσατε μέσω του patragoal.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναιγιαλείου με τον Ηρακλή Πατρών.

Το «Livescore» ήταν μια προσφορά του Poolevard (Aγίου Νικολάου 56).

ΦΙΛΜ:

Το ματς ξεκίνησε… Στην σέντρα ο Ηρακλής Πατρών.

1′ Κίτρινη κάρτα για τον Τασιόπουλο.

14′ Πρώτο σουτ για τον Παναιγιάλειο έξω από την περιοχή από τον Οικονόμου, αλλά η μπάλα πήγε ψηλά άουτ.

15′ Άλλο ένα σουτ από σχεδόν ίδια θέση από τον Μπακατσέλο, αλλά η μπάλα πήγε πάνω από τα δοκάρια της εστίας του Μυλωνόπουλου.

Πεντακόσιοι περίπου φίλαθλοι βρίσκονται στις εξέδρες του σταδίου.

Aκυρωθέν γκολ για τον Παναιγιάλειο με τον Μπούνα, ο επόπτης σήκωσε το σημαιάκι του, ως μη γενόμενη η φάση.

19΄ Κίτρινη κάρτα για τον Καφεντζή.

22′ Έντονες διαμαρτυρίες από την ομάδα του Ηρακλή για τράβηγμα στον Σώζο και κόκκινη κάρτα.

26′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρακλή, όταν ο Χαράλαμπος Νιάχος έκανε το γυριστό σουτ και έδιωξε δύσκολα ο Αθανασόπουλος.

30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο, έπειτα από το λάθος της άμυνας του Ηρακλή Πατρών ο Μπούνας, δεν μπόρεσε να κάνει καλά το σουτ και έδιωξαν σωτήρια οι αμυντικοί.

39′ Ο Μπούνας επιχείρησε ένα σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0

46′ Αλλαγή για τον Παναιγιάλειος. Σκούτας μέσα, Μπίτρας έξω.

56΄ Πάντα στο 0-0 με τον Ηρακλή να έχει παραταχθεί αμυντικά και τον Παναιγιάλειο να μην μπορεί να διασπάσει την άμυνα του.

58′ Γκοοοοοοολ. Ο Παναιγιάλειος ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Γκάτση, έπειτα από την εκτέλεση κόρνερ του Χριστόπουλου.

62′ Γκοοοοοοοοολ. Ο Παναιγιάλειος κάνει το 2-0 πάλι με κεφαλιά του Γκάτση.

62′ Αλλαγή Παναιγιαλείου Αποστολής μέσα, Καφετζής έξω.

64΄ Κόκκινη κάρτα στον Ζαχαρία Νιάχο για δυνατό μαρκάρισμα στο κέντρο. Με 10 θα συνεχίσει στο ματς ο Ηρακλής Πατρών που διαμαρτύρεται έντονα γι΄ αυτή την αυστηρή απόφαση.

66′ Αλλαγή Ηρακλή Σώζος έξω, Ανδρεόπουλος μέσα.

68΄Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μέσα ο Μπούλμπος στην θέση του Χ. Νιάχου.

72′ Γκοοοοοοολ. Ο Παναιγιάλειος έκανε το 3-0 με τον Σκούτα με σουτ έξω από την περιοχή.

75′ Αλλαγή Ηρακλή Σοφούλης έξω, Μπόσμος μέσα.

76′ Αλλαγή Παναιγιαλείου Θεοφανόπουλος έξω, Βασιλείου μέσα.

82′ Αλλαγή Παναιγιαλείου Οικονόμου έξω, Μαραγκός μέσα.

89′ Ο Μπακατσέλος έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 3-0

Παναιγιάλειος (Αλ. Σπυρόπουλος-Μ. Λελούδας): Αθανασόπουλος, Θεοφανόπουλος (76΄ Βασιλείου), Καφεντζής (62΄ Αποστόλης), Κουραχάνης, Σπανογιάννης, Μπακατσέλος, Μπούνας, Οικονόμου (83΄ Μαραγκός), Μπίτρας (46΄ Σκούτας), Γκάτσης, Χριστόπουλος.

Ηρακλής Πατρών (Κ. Λάζαρης): Μυλωνόπουλος, Σουλιώτης, Μεμάγκα, Μαργώνης, Τασιόπουλος, Ζ. Νιάχος, Χριστόπουλος, Κατριμπούζας, Σοφούλης (75΄ Μπόσμος), Χ. Νιάχος (68΄ Μπούλμπος), Σώζος (66΄ Ανδρεόπουλος).

Επιμέλεια: Παναγιώτης Σουτζόγλου