Τρίτη σερί νίκη με ωραίο ποδόσφαιρο για τον Πήγασο Μπεγουλακίου

«Ανδρέας Κάνιστρας»: Βύρωνας Ξυπολιάς

Διαιτητής: Ανδριανός (Αβραμόπουλος-Καρράς)

Σκόρερ: (1′ Παλαιολόγος, 64′, 92′ Αποσκίτης – 17′ Παναγιωτόπουλος)

Την τρίτη του σερί νίκη πανηγύρισε ο Πήγασος Μπεγουλακίου, αφού κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 3-1 απέναντι στον Αστέρα Τσουκαλεΐκων και πλέον ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Νίκος Αποσκίτης που σημείωσε δύο τέρματα και χάρισε άλλη μια νίκη στην ομάδα του. Αντιθέτως ο Αστέρας βρίσκεται στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος και το επόμενο εντός έδρας παιχνίδι με το Λιμνοχώρι αποτελεί ματς “ορόσημο”.

ΦΙΛΜ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

1′ Βαθιά μπαλιά του Καλογερόπουλου στην πλάτη της άμυνας τετ α τετ ο Παλαιολόγος και με ψηλοκρεμαστό πλασέ θα γράψει το 1-0.

6′ Σουτ του Αποσκίτη η μπάλα θα χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι.

14′ Κόρνερ του Καλογερόπουλου κεφαλιά του Μικελάτου πάνω από τα δοκάρια.

17′ Φάουλ του Παπαγιαννόπουλου από τα δεξιά, κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου για το 1-1.

26′ Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Καλογερόπουλου η μπάλα θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι.

41′ Σέντρα του Αποσκίτη,κεφαλιά του Γελάσιου στο 2ο δοκάρι θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Σγούρας.

51′ Σέντρα του Θωμά κεφαλιά του Κοτσίνη πάνω από τα δοκάρια.

54′ Σουτ του Παππά θα μπλοκάρει ο Τρίγκας.

55′ Σουτ του Μικελάτου η μπάλα θα περάσει άουτ.

57′ Σέντρα του Αθανασόπουλου κεφαλιά του Αποσκίτη θα μπλοκάρει ο Σγούρας.

64′ Φάουλ του Καλογερόπουλου, αμαρκάριστος ο Αποσκίτης θα πάρει την κεφαλιά και θα γράψει το 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

66′ Κόρνερ του Μπαλάση εκπληκτικό άλμα από τον Μικελάτο αλλά η κεφαλιά του θα σταματήσει στο οριζόντιο δοκάρι (3ο δοκάρι για τον Πήγασο).

74′ Διπλή απόκρουση του Σγούρα στα σουτ του Μπαλάση και του Γελάσιου.

82′ Σουτ του Σολωμού η μπάλα θα περάσει ελάχιστα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι.

92′ Τετ α τετ του Αποσκίτη θα αποκρούσει ο Σγούρας στην επαναφορά ο Μπαλάσης θα βγάλει την σέντρα από τα δεξιά και με κεφαλιά ο Αποσκίτης θα διαμορφώσει το τελικό 3-1.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΜΠΕΓΟΥΛΑΚΙΟΥ (Ν. Δημητρόπουλος): Τρίγκας, Μέρελης, Γεωργούσης, Γελάσιος, Γερούκαλης, Αθανασόπουλος, Φωτόπουλος, Ηρακλέους Παλαιολόγος (64′ Μπαλάσης), Καλογερόπουλος, Μικελάτος (81’Ρουγκάλας), Αποσκίτης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΣΟΥΚΑΛΕΪΚΩΝ (Σ. Αθανασόπουλος): Σγούρας, Μαράκης (20’Χαρακίδας),Θωμάς, Κολαΐτης, Β.Τογαντζής, Τζόλας (68’Τζάφα), Σολωμός, Παπαγιαννόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Κοτσίνης (85’Καρμαλής), Παππάς (55’Σπηλιωτόπουλος).