Φιλική ισοπαλία ανάμεσα σε Αχαϊό Σαραβαλίου και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου (photos)

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθησαν σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Σαραβαλίου, ο Αχαϊός με τον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο και έδειξαν αρκετά καλά στοιχεία στο παιχνίδι τους, εν όψει της νέας αγωνιστικής χρονιάς της Α’ Κατηγορίας.

Οι «νεοφώτιστοι» προηγήθηκαν με καταπληκτικό ανάποδο ψαλίδι μέσα από την περιοχή του Γιάννη Μπαζάρογλου στο 25’ λεπτό της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους του Κώστα Τσιπιανίτη να ισοφαρίζουν με έυστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσάτο στο 65’ λεπτό της επανάληψης.

Ο Αχαϊός Σαραβαλίου έδειξε μια «σφιχτοδεμένη» ομάδα που προσπαθεί να παίξει καλό ποδόσφαιρο, ενώ ο Κεραυνός αρκετά πιο νεανικός σε σύγκριση με πέρσι, έδειξε ότι και πάλι θα είναι από τις καλές ομάδες της Α’ Κατηγορίας.