Δείτε μέσω του patragoal.gr τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους της Β΄ Κατηγορίας και τις ανανεωμένες βαθμολογίες μετά το τέλος των παιχνιδιών:
Α’ Όμιλος
Εθνικός/Πολύτεκνος-Σταροχώρι 2-1 (78΄, 81΄ Σώζος – 6΄ Αντωνακόπουλος)
Αχαϊκός-Αστέρας Μιντιλογλίου 1-1 (6′ Κατσιάδας / 73′ Μπαλασόπουλος)
Καλλιθέα-Λέων Αλισσού 0-3 (10, 63′ Στουπάκης, 31′ Σιδέρης)
Καμίνια-Πετεινοί 3-2
Δάφνη Πατρών-Ατρόμητος Λάππα 1-4
Φαραϊκός-Περιβόλα 1-1
Δόξα Νιφορεϊκων-Παναχαϊκός 3-0
Ίκαρος Πετρωτού-Αστραπή 5-3 (30′, 35′ Ταγάρας, 42′ Διαμαντόπουλος, 76′ Κλίτσας, 84′ Καμπέρος / 15′ αυτ. , 40′ Γιαννόπουλος, 68′ Νίκας)
Βαθμολογία Β’ Κατηγορίας (1ος Όμιλος) 2019-2020
Θέση | Ομάδα | P | W | D | L | F | A | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Δόξα Νιφορεϊκων | 17 | 13 | 2 | 2 | 39 | 10 | 29 | 41 |
2 | Σταροχώρι | 17 | 11 | 4 | 2 | 42 | 21 | 21 | 37 |
3 | Εθνικός Πατρών | 17 | 11 | 3 | 3 | 36 | 20 | 16 | 36 |
4 | Ίκαρος Πετρωτού | 17 | 11 | 2 | 4 | 31 | 15 | 16 | 35 |
5 | Λέων Αλισσού | 17 | 9 | 3 | 5 | 30 | 16 | 14 | 30 |
6 | Αστέρας Μιντιλογλίου | 17 | 9 | 2 | 6 | 33 | 19 | 14 | 29 |
7 | Ατρόμητος Λάππα | 17 | 7 | 5 | 5 | 26 | 21 | 5 | 26 |
8 | Αστραπή | 17 | 8 | 2 | 7 | 33 | 29 | 4 | 26 |
9 | ΑΕ Περιβόλας | 17 | 7 | 4 | 6 | 24 | 20 | 4 | 25 |
10 | Πετεινοί | 17 | 5 | 6 | 6 | 31 | 29 | 2 | 21 |
11 | Φαραϊκός | 17 | 6 | 3 | 8 | 23 | 33 | -10 | 21 |
12 | Αχαϊκός | 17 | 5 | 3 | 9 | 21 | 32 | -11 | 18 |
13 | Καλλιθέα | 17 | 3 | 4 | 10 | 22 | 40 | -18 | 13 |
14 | Παναχαϊκός | 17 | 2 | 5 | 10 | 17 | 37 | -20 | 11 |
15 | Καμίνια | 17 | 2 | 2 | 13 | 10 | 46 | -36 | 8 |
16 | Δάφνη Πατρών | 17 | 0 | 4 | 13 | 16 | 46 | -30 | 4 |
Β’ Όμιλος
Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αργυρά 1-0
Άβυθος Αιγιαλείας-Ολυμπιακός 2-0
Φλόγα Ροδιάς-Άνω Καστρίτσι 3-2
Φοίνικας Ζήριας-Αετός Ρίου 1-1 ( / 60′ Λάγιος)
Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Αστέρας Τέμενης 4-0
Δρέπανο-Απόλλων Αιγίου 2-1
Απόλλων Εγλυκάδας-Ζαβλάνι/Αίας 4-2 (14′, 65′ Σκουμής, 60′ Γιαννόπουλος, 80′ Κ. Κερπινιώτης / 37′ Καρπάνος, 85′ Θεοδωρακόπουλος)
ΠΑΟΚ Πάτρας-Αχιλλέας Καμαρών 1-0
Βαθμολογία Β’ Κατηγορίας (2ος Όμιλος) 2019-2020
Θέση | Ομάδα | P | W | D | L | F | A | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Αναγέννηση Ψαθοπύργου | 17 | 13 | 3 | 1 | 47 | 14 | 33 | 42 |
2 | Άνω Καστρίτσι | 17 | 12 | 3 | 2 | 40 | 20 | 20 | 39 |
3 | Αετός Ρίου | 17 | 11 | 3 | 3 | 35 | 21 | 14 | 36 |
4 | Φοίνικας Ζήριας | 17 | 9 | 4 | 4 | 39 | 16 | 23 | 31 |
5 | Φλόγα Ροδιάς | 17 | 9 | 3 | 5 | 47 | 25 | 22 | 30 |
6 | Απόλλων Εγλυκάδας | 17 | 9 | 3 | 5 | 36 | 37 | -1 | 30 |
7 | Πανιώνιος/Αχιλλέας | 17 | 8 | 5 | 4 | 37 | 25 | 12 | 29 |
8 | Αργυρά | 17 | 9 | 1 | 7 | 29 | 21 | 8 | 28 |
9 | Άβυθος Αιγιαλείας | 17 | 5 | 6 | 6 | 21 | 27 | -6 | 21 |
10 | Ζαβλάνι/Αίας | 17 | 5 | 3 | 9 | 28 | 34 | -6 | 18 |
11 | Αχιλλέας Καμαρών | 17 | 4 | 4 | 9 | 20 | 25 | -5 | 16 |
12 | Αστέρας Τέμενης | 17 | 3 | 5 | 9 | 18 | 35 | -17 | 14 |
13 | ΠΑΟΚ Πάτρας | 17 | 4 | 2 | 11 | 16 | 47 | -31 | 14 |
14 | Απόλλων Αιγίου | 17 | 4 | 1 | 12 | 27 | 48 | -21 | 13 |
15 | Ολυμπιακός Πατρών | 17 | 3 | 2 | 12 | 17 | 35 | -18 | 11 |
16 | ΑΕ Δρεπάνου | 17 | 3 | 2 | 12 | 17 | 44 | -27 | 11 |