Έμεινε με τη ...«Χ» αρά η Παναχαϊκή!

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Παναχαϊκή κόντρα στον Αήττητο Σπάτων σε ματς που ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα για την 5η αγωνιστικής της Football League.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου άφησε δύο βαθμούς στα Σπάτα, αφού προηγήθηκε 1-0 με τέρμα του Χρήστου Ελευθεριάδη, είχε ευκαιρίες να τελειώσει το παιχνίδι, αλλά από λάθος της άμυνας δέχθηκε την ισοφάριση (1-1) που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Παρακολουθήσατε μέσω του www.patragoal.gr την εξέλιξη της εκτός έδρας αναμέτρησης της Παναχαϊκής με τον Αήττητο Σπάτων για την 5η αγωνιστική της Football League.

ΦΙΛΜ:

Η σέντρα για τον Αήττητο Σπάτων.

Ξεκίνησε το παιχνίδι....

3΄ Καλό σουτ του Γροντή, μπλόκαρε ο Σούλης.

12΄ Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής με την ομάδα της Παναχαϊκής να πατάει καλά στο γήπεδο, χωρίς να έχει δημιουργήσει ακόμα την μεγάλη φάση.

13΄ Γκοοοοοοοοοολ για την Παναχαϊκή 0-1. Λανθασμένη έξοδος του Κοκκαλά, το εκμεταλλεύτηκε ο Ελευθεριάδης κάνοντας από κοντά το 0-1.

21΄ Κίτρινη κάρτα στον Πλέγα.

23΄ Σουτ του Μαρουκάκη έδιωξε ο Σούλης.

26΄ Eξαιρετική μπαλιά του Μαυρία στο Κολ που δεν θα τα καταφέρει από πλεονεκτική θέση να κάνει το 0-2.

33΄ Η Παναχαϊκής χωρίς να δυσκολεύεται ιδιαίτερα κρατάει το υπέρ της προβάδισμα.

35΄ Κίτρινη κάρτα στον Φουρλάνο για μαρκάρισμα πάνω στον Μαρουκάκη.

36΄ Πιέζει η Παναχαϊκή για το δεύτερο γκολ, θα διώξει σωτήρια ο Σπυρόπουλος για τους γηπεδούχους.

37΄ Κίτρινη κάρτα για τον Μαρουκάκη.

44΄ Κίτρινη κάρτα στον Χριστοφιλέα για τους γηπεδούχους.

Λήξη του α΄ ημιχρόνου με την Παναχαϊκή να πηγαίνει προηγούμενη στα αποδυτήρια.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

47΄ Κόρνερ του Ματσούκα, χάνει την έξοδο ο Σούλης, αλλά διώχνουν οι αμυντικοί.

49΄ Κίτρινη κάρτα στον νεοεισελθόντα Κασνέτση.

52΄ Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2.  Λάθος κεφαλιά του Ηρακλή, γίνεται πάσα για τον Μαυριά, σουτ από τα δεξιά στη διαγώνιο της σε τετ ατετ, ο Κοκκαλάς λέει σωτήρια "όχι", νέο σουτ στην επαναφορά από τον ίδιο, άουτ.

53΄ Γκολ για τον Αήττητο Σπάτων. Λάθος γύρισμα του Τσελεπίδη, ο Σούλης δεν θα βρει την μπάλα, ο Μαρουκάκης με κοντινό πλασέ από θέση στα αριστερά κάνει το 1-1.

59΄ Προσπαθεί να συνέλθει η Παναχαϊκή από το γκολ της ισοφάρισης. Πιέζουν οι γηπεδούχοι όμως, απειλώντας με κόρνερ και διάφορα στημένα.

62' Σουτ του Ελευθεριάδη από τα αριστερά , πέφτει στη δεξιά γωνιά του και διώχνει ο Κοκκαλάς.

66΄ Ένταση και διακοπή στο ματς εξαιτίας ενός μαρκαρίσματος του Πλέγα στον Χαντί.

68΄ Ο Ματσούκας θα δει την κίτρινη κάρτα για τους γηπεδούχους.

70΄ Αποβάλλεται από τον πάγκο του Αήττητου για έντονες διαμαρτυρίες ο μεγαλομέτοχος της ομάδας, Νίκος Κατσιγιάννης.

73' Οφσάιντ ο Κυνηγόπουλος, λάθος υπόδειξη του επόπτη.

84΄Σουτ Χαντί από τα δεξιά, στα σώματα αρχικά η μπάλα και οφσάιντ στην εξέλιξη της φάσης.

86΄ Καλή ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Σέντρα Μαυριά από τα δεξιά, κεφαλιά του Κυνηγόπουλου, ελάχιστα άουτ.

87' Κόρνερ από τα αριστερά για τους «κοκκινόμαυρους» με τον Ελευθεριάδη, γύρισμα Τσελεπίδη, άουτ.

91΄ Πολύ μεγάλη φάση για το 1-2. Τετ α τετ ο Ελευθεριάδης, ο Κοκκαλάς διώχνει σωτήρια.

92΄ Κίτρινη κάρτα για τον Σωτηράκο.

Άλλα τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. Συνολικά πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος όπως έδειξε ο 4ος διαιτητής.

Λήξη του παιχνιδιού, τελικό αποτέλεσμα 1-1.

ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κοκκαλάς, Μάγκας (46΄ Κασνέτση), Χριστοφιλέας, Ηρακλής (79΄ λ.τ. Βούκοβιτς), Γροντής (71΄ Νηκλιτσώτης), Σπυρόπουλος, Σταματάκης, Κολλαράς, Χαντί, Ματσούκας, Μαρουκάκης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Λουμπαρδέας, Σωτηράκος, Τσελεπίδης, Πλέγας (86΄ Ντάσιος), Φουρλάνος (63΄ Αργυρόπουλος), Μαυριάς, Κολ (63΄ Κυνηγόπουλος), Ελευθεριάδης.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Πετρίδης (Χίου), Πλάκας (Δυτ. Αττικής)