Πολί(τυ)μο τρίποντο στην εκπνοή για την Παναχαϊκή στην Άρτα

Παρακολουθήσατε λεπτό προς λεπτό μέσα από το www.patragoal.gr την αναμέτρηση της Παναχαϊκής στην Άρτα απέναντι στην ΑΕ Καραισκάκης.

Οι "κοκκινόμαυροι" πήραν μεγάλη νίκη στην εκπνοή με χρυσό σκόρερ τον Πολίμο και απέδρασαν με το τρίποντο από την Άρτα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

2' Σούτ από μακριά του Χούσου, μπλοκάρει εύκολα ο Σούλης.

14' Σούτ του Χούσα από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Σούλης με ευκολία.

18' Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με τον Ελευθεριάδη να πλασάρει από τα αριστερά αλλά τους αμυντικούς των γηπεδούχων να διώχνουν και κατόπιν η μπάλα να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι.

20' Πολύ αδύναμο σουτ του Πολίμου από τα αριστερά και έξω από την περιοχή του Μέλκα, δεν ανησυχεί ο πορτιέρο του Καραϊσκάκη.

32' Καλό σουτ του Γυφτοκώστα έξω από την περιοχή και από τα αριστερα, η μπάλα φτάνει και πάλι στην αγκαλιά του Βασίλη Σούλη.

37' Επικίνδυνη φάση για τους γηπεδούχους, όταν από την σέντρα από τα δεξιά του Καψάλη, ο Τζιώρας προσπάθησε ανεπιτυχώς να πιάσει το τακουνάκι και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της Παναχαϊκής

39' Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Πολίμο. Η πρώτη συνολικά στο παιχνίδι.

42' Ακόμα μια κίτρινη κάρτα για την Παναχαϊκή, αυτή την φορά στον Παπατόλιο που κράτησε σε αντεπίθεση ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων.

43' Μακρινό σουτ του Καψάλη, η μπάλα πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Σούλη.

47' Πρώτη κίτρινη κάρτα και για τους γηπεδούχους για αντικανονικό μαρκάρισμα του Μασούρα.

48' Απευθείας σουτ του Κόβασετς μετά το διώξιμο των αμυντικών του Καραϊσκάκη, η μπάλα πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Μέλκα.

50' Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για μαρκάρισμα επάνω στην γραμμή της περιοχής στον Παπανίκου, αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση πέναλτι και σωστά ο διαιτητής έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι.

51' Νέα κίτρινη κάρτα, αυτή την φορά στον Καψάλη.

54' Αντεπίθεση της Παναχαϊκής, ο Μπαστακός πασάρει στον Ελευθεριάδη ο οποίος όμως κόβεται καθαρά από τους αμυνόμενους των γηπεδούχων. Στην συνέχεια της φάσης το σουτ του Κόβασετς κόντραρε και έφυγε πλάγια.

58' Κίτρινη κάρτα και στον Κόβασετς για σκληρό μαρκάρισμα επάνω στον Παπανίκου.

64' Κίτρινη κάρτα και στον Φουρλάνο.

69' Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή, όταν από την σέντρα του Κόβασετς από τα αριστερά, η κεφαλιά του Κυνηγόπουλου πέρασε ελάχιστα άουτ.

77' Σούτ του Μαυρία από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα χέρια του Μέλκα.

81' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕ Καραϊσκάκης, όταν ο Παπανίκου από τα δεξιά πάσαρε στο πέναλτι στον Βουκμίροβιτς, με τον τελευταίο εντελώς μόνο του να στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σούλη.

88' ΓΚΟΟΛΛΛ για την Παναχαϊκή, όταν στην σέντρα του Μαυρία από τα δεξιά ο Πολίμος με απευθείας σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μέλκα.

93' Λάθος στην άμυνα της Παναχαίκής, ο Σούλης διώχνει με τα πόδια. Στην συνέχεια νέα καλή φάση με τον Μπαντέ, με την Παναχαϊκή να γλυτώνει την ισοφάριση

Συνθέσεις :

ΑΕ Καραϊσκάκης : Μέλκας, Καπίας, Παναγιώτου, Χούσος, Παντίδος, Μασούρας, Καψάλης (68' Ελ Χαντζί Μπαντέ), Βουκμίροβιτς, Γυφτοκώστας (57' Σεράνο), Τζιώρας (83' Ροντρίγκεζ)

Παναχαϊκή : Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Λουμπαρδέας, Τσελεπίδης, Κόλ, Φουρλάνος (83' Μοζνί), Παπατόλιος (65' Μαυρίας), Ελευθεριάδης (55' Κυνηγόπουλος), Κόβασετς, Μπαστακός