Επιβλητική «εξάρα» για την Κ-14 της Παναχαϊκής

Με το εμφατικό 6-2 επικράτησε το Σάββατο το πρωί στο δημοτικό στάδιο Σαραβαλίου ‘’ Κώστας Ζάρας ‘’ σε φιλικό αγώνα, η ομάδα Κ-14 της Παναχαϊκής επί της αντίστοιχης της FC Τρίπολης.

Παρότι βρέθηκε μόλις στο 5ο λεπτό πίσω στο σκορ, η ομάδα του Αντώνη Ζήκου, βρήκε γρήγορα ρυθμό, και στο 12ο λεπτό είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία με το  σουτ έξω από την μεγάλη  περιοχή του Χριστόπουλου να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι. Η πίεση συνεχίστηκε ασφυκτικά, και το πρώτο γκολ δεν άργησε να έρθει από τον Πετράτο.

Από εκεί και πέρα, τα πόδια των παικτών της Παναχαϊκής λύθηκαν και δεν άργησε να έρθει και το δεύτερο γκολ από τον Ντούνη, ύστερα από ασίστ του Χριστόπουλου. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 5-1 με άλλα δύο γκολ του Πετράτου και ένα του Λένη.

Στο 2ο ημίχρονο ο Ζήκος, άλλαξε σχεδόν όλη την ομάδα, δίνοντας και στα άλλα παιδιά την ευκαιρία να παίξουν. Στο 55ο λεπτό έπειτα από ωραίο συνδυασμό, ο Σπυρόπουλος έφυγε στην αντεπίθεση, πετυχαίνοντας με άψογο πλασέ το 6-1. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν άλλο ένα γκολ λίγο πριν το τέλος του αγώνα.