"Κλείδωσε" την 3η θέση με ισοπαλία στις Σέρρες η Παναχαϊκή

Iσόπαλη 1-1 αναδείχθηκε στις Σέρρες η Παναχαϊκή κόντρα στον Πανσερραϊκό και «κλείδωσε» την 3η θέση μετά την ήττα του ΑΟΧ Κισσαμικού από τα Τρίκαλα.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου αγωνίστηκε με πολλές αλλαγές στην σύνθεσή της, έμεινε πίσω στο σκορ από το 19ο λεπτό, με το τέρμα του Πέτρου, αλλά ισοφάρισε στο 38ο λεπτό με τον Κυνηγόπουλο, παίρνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας.

Oι Πατρινοί αγωνίστηκαν με 10 παίκτες από το 41ο λεπτό λόγω της αποβολής του Αποστολόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Υποβιβάστηκε στην Γ΄ Εθνική ο Πανσερραϊκός που έχασε πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Κρητικό να στέλνει την μπάλα άουτ.

Θυμηθείτε παρακάτω την εξέλιξη του παιχνιδιού:

6′  Καλό σούτ του Πλέγα, μπλοκάρει ο Πολίτης.

15′ Αντεπίθεση από την Παναχαϊκή, σουτ του Αποστολόπουλου στην κλειστή γωνία του Πολίτη, χωρίς ανησυχία.

19′ Γκολ για τον Πανσερραϊκό (1-0). Πάσα του Ενομό μέσα στην περιοχή, ο Πέτρου κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

37′ Σουτ από τον Κρητικό, πέφτει ο Χαλκιάς και παραχωρεί κόρνερ.

38′  Γκοοολ για την Παναχαϊκή (1-1), σούτ του Κυνηγόπουλου μέσα στην περιοχή που στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

41′ 2η κίτρινη και αποβολή στον Αποστολόπουλο μετά από σκληρό μαρκάρισμα στον Τσελεπίδη. Με 10 παίκτες η Παναχαϊκή.

45+1‘ Τετ α τετ του Κρητικού η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+2′ Νέα ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, ο Δούμτσιος παίρνει τη μπάλα στην περιοχή απέναντι από τον Χαλκιά αλλά την έστειλε άουτ.

61′ Ο Ενόμο με χώρο μπροστά του μπαίνει στην περιοχή, όμως ο Λουμπαρδέας κόβει την τελευταία στιγμή.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Μουστακόπουλο μετά από φάουλ που έκανε στον Κρητικό.

63′ Σέντρα του Κρητικού, βγαίνει ο Χαλκιάς και μπλοκάρει εύκολα.

73′ Καλό σουτ του Δούμτσιου, σωτήρια επέμβαση του Χαλκιά.

75′ Γρήγορη αντεπίθεση από την Παναχαϊκή, πλάσαρε ο Μουστακόπουλος επάνω στον Πολίτη.

90+3΄ Η μπάλα βρίσκει σε χέρι αμυντικού της Παναχαϊκής έπειτα από σουτ του Κρητικού και ο διαιτητής δείχνει την βούλα του πέναλτι. Έντονες διαμαρτυρίες από τους Πατρινούς.

-90+5΄ ΤΟ ΧΑΝΕΙ Ο ΚΡΗΤΙΚΟΣ! Ο Κρητικός εκτελεί και στέλνει την μπάλα άουτ…

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χαλκιάς, Πολίμος, Αργυρόπουλος (59′ Μωραΐτης), Σωτηράκος, Πλέγας, Αποστολόπουλος, Λουμπαρδέας, Μουστακόπουλος (83′ Κωνσταντακόπουλος), Πολυχρόνης, Κυνηγόπουλος, Αντωνακόπουλος (64′ Ντάσιος).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πέτρος Στόιλας): Πολίτης, Σιάκκας (46′ Ρούσσος), Τσελεπίδης, Ποζατζίδης, Ναζίμ, Αναστασόπουλος, Γιαξής (78′ Στέβιτς), Κρητικός, Πέτρου (68′ Πόζογλου), Δούμτσιος, Ενομό .