Μια ωραία χρονιά με το καλύτερο φινάλε για τον Διαγόρα Βραχνεΐκων

Με με μία ακόμη νίκη αποχαιρέτισε τη Γ’ Εθνική ο Διαγόρας Βραχνεΐκων, ο οποίος επιβλήθηκε με 3-0 στην Ρόδο του Φοίβου Κρεμαστής, τερματίζοντας στην 4η θέση, στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής για τον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι Βραχνιώτες ήταν καλύτεροι και δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν το «τρίποντο», απέναντι στην ομάδα του Σάββα Ορφανίδη, που δέχθηκε γκολ στο ξεκίνημα κάθε ημιχρόνου. Μόλις στο 3ο λεπτό μετά από σέντρα του Γεωργαντόπουλου, ο νεαρός Φιλοποίμην Βέρρας με σουτ στην κινηση έκανε το 0-1.

Στο 48ο λεπτό ο τερματοφύλακας Γιαννούλης του Φοίβου έκανε τραγικό λάθος, έδωσε στον Τσιριγώτη, κι αυτός με πλασέ έκανε το 0-2 για τους Πατρινούς. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε στο 89ο λεπτό ο Βασάρας με πλασέ.

ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ (Σάββας Ορφανίδης): Mιχαλάκης (46’ Γιαννούλης), Μαργαρίτης (46’ Ταφάνι), Κουδούνης. Παπασταμάτης (60’ Νικήτας), Λαός, Γαργάλης, Μαντικός, Γκινής, Λαμίν, Μπανουσάι, Αρέτογλου (46’ Ορφανίδης).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ (Φίλιππος Σχοινάς): Αγοράκης, Δριμάλας, Καλλιτσουνάκης, Ρίλντι, Τριανταφυλλόπουλος (70’ Σχοινάς), Α. Τρίγκας, Νικολόπουλος (87’ Γκέγκα), Παπαδόπουλος, Τσιριγώτης (77’ Βασάρας), Γεωργαντόπουλος, Βέρρας (64’ Καταβάτης).