Νίκη στο εξ' αναβολής και κορυφή για τον Ιάλυσο Ρόδου (video)

Ιάλυσος Ρόδου-Παλληνιακός 3-2 (26’ Δελαπόρτας, 49’ αυτ. Αρκούδας, 80’ πεν Μισέλ / 55’ Ζέλο, 91’ Ρ. Κωστόπουλος)

Την νίκη με 3-2 απέναντι στον Παλληνιακό πήρε ο Ιάλυσος Ρόδου, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής.

Αυτό το αποτέλεσμα δίνει την ευκαιρία στην ομάδα της Ρόδου να απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής, ευρισκόμενη μόνη πρώτη στην 1η θέση με 9 βαθμούς.

Στο 26’ λεπτό ο Ιάλυσος άνοιξε το σκορ με εξαιρετικό σουτ στο «γάμα» του Δελαπόρτα.

Στο 49’ λεπτό οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους, όταν σε γύρισμα του Δελαπόρτα, ο Αρκούδας άθελα του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 55’ λεπτό ο Παλληνιακός κατάφερε να μειώσει σε 2-1 χάρη σε όμορφο τέρμα με μακρινό σουτ του Ζέλο, αλλά ο Ιάλυσος στο 80’ λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μισέλ, παράβαση στην οποία υπέπεσε ο Δημητρίου, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα με κοντινή προβολή ο Ρ. Κωστόπουλος

ΙΑΛΥΣΟΣ ΡΟΔΟΥ : Ανδρούτσος, Σταυλάς, Κόλα, Τσούπρος, Μακρυδημήτρης, Ρεκλείτης (76’ Αθανασίου), Μισέλ, Περογαμβράκης, Κορέτα (57’ Βελλίνης), Δελαπόρτας (82’ Ομπίνα), Γεωργίου (76’ Κ. Χειμωνέτος)

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ : Τσάκαλος, Κούνας (53’ Σ. Κωστόπουλος), Αρκούδας (61’ μΜέρκουρης), Γκαμάλ, Τρυφιάτης (67’ Κυριόπουλος), Δημητρίου, Ζέλο, Σάμιος, Ματσαδές (78’ Ρ. Κωστόπουλος), Μπιτίλης, Βλάχος