Τρένο ο Βόλος ΝΠΣ

Συνέχισε την πορεία πρωταθλητισμού, το σύνολο του Χουάν Φεράντο, επικρατώντας εντός έδρας του Διγενή, με το επιβλητικό 5-0.

Από νωρίς ξεκίνησε ο... χορός των γκολ για τους γηπεδούχους, καθώς στο 10’ ο Μάντζης με σουτ έκανε το 1-0, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Πέντα έκανε το 2-0 και πάλι με σουτ. Στο 30’ ήταν η σειρά του Δεμηρτζόγλου ο οποίος νίκησε με κεφαλιά τον καρατζά, έπειτα από σέντρα του Ζέρη, με το 3-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε, ωστόσο, ο ΝΠΣ σκόραρε δύο ακόμα τέρματα, με την κεφαλιά του Ντεντάκης στο 80', μετά από κόρνερ του Ντόση και το σουτ του Ζέρη στο 88', για το τελικό 5-0.

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Ζέρης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος, Καμπαγέρο, Ηλιόπουλος, Πίτου Γκαρσία (65′ Σαλαμούρας), Μάντζης (46′ Κυπαρίσσης), Πέντα (75′ Διμηνάς), Δεμηρτζόγλου (46′ Ντόσης).

ΔΙΓΕΝΗΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καρατζάς, Γκαγκαστάθης, Τζέλης (46′ Γιαννούλας), Σαρακατσάνος, Γούτσιος, Μπασιάκας, Αετόπουλος, Μακρής (70′ Ψαρράς), Αμπαδιωτάκης (46′ Κατσαμάγκας), Σκόνδρας, Μεζίνι (60′ Τσικρικάς).