Ένα υπέροχο ταξίδι έφτασε στο τέλος του

Κάτι που δεν θα περνούσε ποτέ από το μυαλό των ανθρώπων της ομάδας όταν ξεκινούσαν την προσπάθειά τους πριν τρία περίπου χρόνια, έγινε πραγματικότητα.

Η μεγάλη προσπάθεια που διαρκεί τρία χρόνια τώρα, έφερε το εισιτήριο για την μεγαλύτερη κατηγορία, τη Β' Εθνική και την είσοδο της Αιγιάλειας σ' ένα υψηλότερο επίπεδο γυναικείου ποδοσφαίρου.

Στα αγωνιστικά πάντως, στον τελευταίο αγώνα για φέτος (ακολουθεί άλλη μια αγωνιστική, αλλά έχει ρεπό) οι Λύκαινες Αιγιαλείας αποζημίωσαν τον κόσμο του που ανέβηκε στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου, καθώς επιβλήθηκαν της ομάδας του Πανλευκάδιου με 7-1.

Η ομάδα του Αιγίου προηγήθηκε 7-0 στο ημίχρονο ενώ ο Πανλευκάδιος μείωσε το σκορ στις αρχές του 2ου ημιχρόνου.

Τα γκολ σημείωσε η συνήθης ύποπτη τριάδα των σκόρερ. Από 4 γκολ σκόραρε η Αλεξία Παπαδοπούλου, 2 η Γιάννα Λαλιώτη και ένα η Μαρία Παπαπέτρου.