Δύσκολη εντός έδρας νίκη για τις Λύκαινες Αιγιαλείας

Επιμέλεια : Βύρωνας Ξυπολιάς

Δύσκολη εντός έδρας νίκη σημείωσαν οι Λύκαινες Αιγιαλείας που ξεπέρασαν την σκόπελο του Αρχή Τρίπολης και κέρδισαν με σκορ 3-2.

Η ομάδα του Αιγίου άνοιξε το σκορ στο 10′ με την πρώτη σκόρερ της Μαρία Παπαπέτρου.

Ο Άρης Τρίπολης κατάφερε να ισοφαρίσει στο 20′ με την Τζεβελέκου σκορ που δεν άλλαξε μέχρι την ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου.

Μάλιστα στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 52′ η ομάδα της Τρίπολης έκανε το 1-2 με σκόρερ και πάλι την Τζεβελέκου.

Όμως οι Λύκαινες βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και να γυρίσουν το παιχνίδι και να πανηγυρίσουν μία ακόμα νίκη.

Αρχικά στο 72′ η Γιάννα Λαλιώτη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 2-2 και στο 80′ η Μαρία Παπαπέτρου πέτυχε το 2ο προσωπικό της γκολ και έγραψε το τελικό 3-2.

Με αυτήν την νίκη οι Λύκαινες παρέμειναν στην 2η θέση και στο -3 από την Νίκη Τραγανού και στις 23/2 θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την ΑΕ Καλαβρύτων.

ΛΥΚΟΙ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ : Βασιλείου,Χ.Νικολάου, Δ.Νικολάου, Κοντογιάννη, Παπαδοπούλου, Γιαννοπούλου, Παπαπέτρου, Βασιλειάδου, Φάτσια, Λαλιώτη, Νικολοπούλου (80’Σταματοπούλου).

ΑΡΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κουλούρη, Παπαϊωάννου, Κοτσιωρίμπα, Φλώρου, Αναστασοπούλου, Καραμήτου, Μητροπούλου, Κοκκίνη,Γιαννίκα, Τζεβελέκου,Λαμπράκη.