Πρώτη ήττα για τον Ίκαρο Πετρωτού

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Ίκαρου Πετρωτού από τον Εθνικό Καλαμάτας με 2-1, στο γήπεδο του Ασπροχώματος.

Οι Καλαματιανές άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με σουτ της Γιαννοπούλου.

Η ίδια παίχτρια στο 51′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της.

Ο Ίκαρος πίεσε πολύ, έχασε πολλές ευκαιρίες και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 89′ λεπτό με σουτ από την  Άννυ Γαλάνη και ύστερα από σέντρα της Κωστοπούλου.

Στο τέλος ο Ίκαρος θα μπορούσε τουλάχιστον να «κλέψει» τον βαθμό της ισοπαλίας αλλά στις καθυστερήσεις η Κωστοπούλου αστόχησε σε 3 τετ α τετ (1 δοκάρι).

Τέλος να αναφέρουμε ότι στα απρόοπτα του παιχνιδιού ήταν και ο τραυματισμός στην μέση της τερματοφύλακας του Ίκαρου Πετρωτού Γκαύρου η οποία χρειάστηκε να διακομιστεί στο νοσοκομείο της Καλαμάτας.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ίκαρος Πετρωτού θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Ατρόμητο Ζαρουχλεΐκων στο τοπικό ντέρμπι της Πάτρας.

ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ : (Τ. Παναγιωτόπουλος) : Γκαύρου, Χρυσοστομίδου, Παπανικολοπούλου, Κιουκιού, Βιλιάρδου, Κέτα, Κωστοπούλου,Τσάμη, Τσούρα, Γαλάνη, Π. Κυριάκου.

Αγωνίστηκαν και σαν αλλαγές οι Ντέβα, Κεχρινιά, Κοκκίνη.

Επιμέλεια : Βύρωνας Ξυπολιάς