Φιέστα ανόδου σε οικογενειακό κλίμα γα τον Ίκαρο Πετρωτού

Την άνοδο στην Β΄ Εθνική πανηγύρισε την Κυριακή η γυναικεία ομάδα του Ίκαρου Πετρωτού καθώς σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο γήπεδο του Πετρωτού η ομάδα του Ίκαρου κέρδισε με σκορ 2-1 την Νίκη Προαστείου.

Οι αθλήτριες και των δύο ομάδων αγωνίστηκαν για 50 λεπτά , (25 λεπτά το κάθε ημίχρονο).

Το σκορ άνοιξε η 2η σκόρερ του Ίκαρου Πετρωτού στο 12ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ της Κορλού από τα αριστερά η άμυνα της Νίκης αδράνησε και με κεφαλιά εξ επαφής η Αγγελική Κωστοπούλου έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Νίκη ισοφάρισε με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ της Βάσω Πετσίνη περίπου από τα 25-30 μέτρα.

Το τελικό 2-1 έγραψε η Ιωαννά Κορλού με πλασέ στην τελευταία φάση του παιχνιδιού.

Την αναμέτρηση σφύριξε ο Γιώργος Αγγελόπουλος με βοηθούς την Αβραμοπούλου Ελένη και Κορφιάτη Άννα.

Πλέον η γυναικεία ομάδα του Ίκαρου Πετρωτού ατενίζει το μέλλον με αισιοδοξία και ελπίζει σε μια πετυχημένη πορεία στα σαλόνια της Β΄ Εθνικής.

Μετά τον φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε έγινε η απονομή των μεταλλείων και του κυπέλου της ΕΠΟ. Γονείς Παίκτριες και Παράγοντες διασκέδασαν μέχρι αργά στο γήπεδο του Πετρωτού, αφού ακολούθησε γιορτή με μουσική χορό φαγητό και ποτό